مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید رامین ارزش پروژه‌های در حال اجرا در این شهر جدید را برابر با ۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: قطعا تا سال آینده و بهره‌برداری از این پروژه‌ها شاهد تحولی عظیم در شهر جدید رامین خواهیم بود.

سامان اسدی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید رامین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در تشریح وضعیت کنونی و سایت مسکن مهر این شهر بیان کرد: شهر جدید رامین دارای ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار مساحت حریم بوده و دومین شهر جدید احداث شده در استان خوزستان به شمار می‌رود که طبق برنامه در نظر گرفته شده دارای ۵ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر است و در حال حاضر تنها یکهزار واحد از آن دارای متقاضی اعلام شده است.

اسدی در ادامه با تأکید براینکه نزدیک به ۴ هزار و ۷۰۰ واحد از سایت مسکن مهر رامین فاقد متقاضی است گفت: متأسفانه همکاری دستگاه‌های خدمات رسان در تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی در این منطقه بسیار کم است که تلاش می‌کنیم با ارتقای کمک‌ها از سوی تمامی بخش‌ها بتوانیم تعداد افتتاحات رسمی شهر را تا پایان سال به بیش از ۱۰۰۰ واحد در ۲ محله برسانیم.

به گفته وی تا کنون بیش از ۵۰ درصد این واحدها به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی برای افتتاخ مابقی تا ۶ ماه آینده به جد در حال انجام است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به بودجه ناچیز شهر جدید رامین در اجرای پروژه‌های توسعه‌ای اعلام کرد: با توجه به این امر، شرکت مادر ، مصوبه‌ای را برای شهر جدید رامین تدوین و به تصویب رساند که بر اساس آن، پروژه‌های حیاتی در جهت ارتقای کیفیت زندگی در این منطقه با بهره‌گیری از منابع تهاتر زمین در شهرهای جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ۲ شهر فرازمند دیگر در رامین به اجرا برسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید رامین پروژه‌هایی از جمله آماده‌سازی کل معابر ناحیه ۱ (که شامل ۱۰۰۰ واحد مسکن مهر است)، آماده‌سازی منازل مسکونی با تراکم کم، احداث دریاچه مصنوعی به عنوان قطب گردشگری در استان و احداث تقاطع غیر همسطح ورودی را نمونه‌ای از طرح‌های حیاتی در رامین اعلام کرد و گفت: قطعا با اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور تعداد متقاضیان این شهر جدید به طور چشمگیری ارتقا خواهد یافت.

اسدی همچنین ادامه داد: خوشبختانه پیمانکاران طرح‌های نام برده مشخص و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده است و امید است حدودا تا ۱۸ ماه آینده به افتتاح برسد.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود ارزش پروژه‌های در حال اجرا در این شهر جدید را برابر با ۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفتک قطعا با تا سال آینده و بهره‌برداری از این پروژه‌ها شاهد تحولی عظیم در شهر جدید رامین خواهیم بود.

اسدی درخصوص بحث حمل و نقل شهر جدید رامین نیز بیان کرد: خوشبختانه همزمان با مطالعات قطار شهری اهواز به احداث ایستگاهی در شهر ملاثانی در ۷ کیلومتری شهر جدید رامین نیز توجه شده که امید است هرچه زودتر این مطالعات به عملیات اجرای منجر شود.

به گفته وی در حوزه حمل و نقل عمومی نیز همکاری خوبی بین شرکت عمران شهر جدید رامین و سازمان اتوبسرانی استان وجود داشته و تسهیل تردد از اهواز به سمت رامین از این طریق نیز در حال پیگیری است.

اسدی درباره اقدامات شرکت عمران در بخش اشتغال‌زایی نیز در این شهر اعلام کرد: احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی به عنوان یکی از اولویت‌های مهم شرکت و همچنین برای اولین بار در استان در راستای ایجاد شغل و جاذبه سکونتدر منطقه در حال اجرا است.

این مقام مسئول ادامه داد: از آن جایی که رامین به عنوان قطب کشاورزی نیز محسوب می‌شود تلاش داریم تا ضمن مذاکره با شرکت‌ شهرک‌های کشاورزی و ارائه زمین به دانشجویان و علاقمندان در این حوزه فعال بوده و بستر ایجاد شغل در این حوزه را فراهم کنیم.

لینک کوتاه نوشته
https://ramin.ntdc.ir/?p=19602
کد خبر
19602