سامان اسدی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد دیگری از اهالی کوی منبع آب که منازل آنان در معرض ریزش کوه و تخریب بود بنا به شرایط خاص زندگی خود به صورت موقت در این شهر ساکن شده اند.
وی با اشاره به اینکه با پیگیری و اقدام موثر مسئولان ارشد استان ، معضل دیرین ساکنان کوی منبع آب اهواز که جان آنان به علت استفاده از مصالح سست در معرض خطر قرار داشت حل شده و اقدام به انتقال شهروندان از منطقه منبع آب اهواز شده است

افزود: با پیشنهاد 2 شهر جدید رامین و شیرین شهر برای اسکان خانوارهای آسیب دیده و در معرض خطر ، بیشتر آنان شهر جدید رامین را آزادانه و بدون هیچ تحمیلی انتخاب کردند و تاکنون تعدادی از این خانوارها به طور تدریجی به این شهر جدید منتقل و اسکان یافتند.

به گفته اسدی بر اساس توافق های به عمل آمده ،استانداری خوزستان و سایر نهادهای ذیربط پرداخت سهم آورده واحدهای این خانوارها را که از قشر محروم و کم بضاعت هستند تقبل کرده افزود:این موضوع با پیگیری های استاندار ، مدیرکل مدیریت بحران استان و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید رامین در ادامه با اشاره به اینکه خدمات واحدهای واگذار شده از جمله آب ، برق و گاز نیز بدون داشتن هزینه ای برای ساکنان آماده و در اختیار آنان قرار گرفته است افزود:تاکنون هر شهروند انتقالی از منبع آب که در شهر جدید رامین اسکان یافته در واحد مسکونی ملکی خود ساکن شده و هیچ گونه خطری مالکیت آنان را تهدید نمی کند.
اسدی تاکید کرد:هر خانوار انتقالی از منبع آب اهواز در شهر جدید رامین در واحد کاملا ملکی خود ساکن بوده و در این ارتباط هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شهر جدید رامین با امکانات قابل قبول شامل 2 باب مدرسه 10 و 12 کلاسه ، مسجد، بوستان های تفریحی ، زمین چمن ورزشی ، سامانه روشنایی شهری ، زیرساخت های لازم شامل آب ، برق و گاز آماده پذیرش خانوارهای شهری می باشد افزود:یک هزار واحد از طرح مسکن‌ مهر با پیشرفت بالای 90 درصد در این شهر در حال ساخت است که پس از پایان ساخت به متقاضیان واگذار می شود.
اسدی با بیان اینکه شرکت عمران شهر جدید رامین با حمایت استاندار خوزستان و دستگاه های خدمات رسان، حجم عظیم و قابل توجهی از عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکن مهر این شهر، خدمات روبنایی، زیر بنایی و سایر خدمات شهری آنرا به سرانجام رسانده افزود: هم‌اکنون نزدیک به ٩٠٠ خانوار ثبت نامی با واریز وجه در این شهر وجود دارد که تعداد 476 واحد با پایان عملیات اجرایی ساختمان و داشتن خدمات زیرساخت های لازم افتتاح شده و به تناسب واریز سهم آورده متقاضی و تسویه حساب های لازم‌ در حال واگذاری و بهره برداری می باشند.
وی گفت:ساخت شهرجدید رامین باهزینه کرد قابل توجه ازمنابع ملی و بیت المال برای استفاده شهروندان و هموطنان این استان انجام شده است تا مورد استفاده شهروندان خوزستانی به خصوص کلانشهراهواز به خاطربالابودن هزینه اجاره درمقایسه با سطح پایین درآمد و نیز کاهش قدرت خرید مردم در شرایط کنونی قرار گیرد.
به گفته اسدی تاکنون 476واحد مسکونی در این شهر افتتاح شده و در گام نخست ساخت پنج هزار و 700واحد مسکونی در افق 10ساله پیش بینی شده است.
مطالعات شهر جدید رامین بر اساس مصوبه25 مهرماه 1367 شورای عالی شهرسازی برای جلوگیری از توسعه افقی شهر اهواز و پیشنهاد توسعه ناپیوسته شهر ، کنترل مهاجرت ، تاسیس مسکن مناسب در اراضی شمال منطقه اهواز آغاز که پس از انجام مطالعات سرانجام با شروع ساخت این شهردر ششم اسفندماه 1369 در زمینی به وسعت 2هزار و 400 هکتار با سقف جمعیتی 240هزار نفر موافقت شد.

لینک کوتاه نوشته
https://ramin.ntdc.ir/?p=18530
کد خبر
18530